Jack Reacher

Jack Reacher i jego przygody

Są tacy bohaterowie, których w żaden sposób nie można zapomnieć. Są tacy autorzy, którzy w genialny sposób opisują pewnych bohaterów, zapewniając przy tym czytelnikom niesamowite emocje. Wśród takich bohaterów, który znany jest już od wielu lat, jest Jack Reacher ze strony www.taniaksiazka.pl. Jest on głównym bohaterem książek, jakie stworzył doskonały, brytyjski autor Jim Grant. Chociaż należałoby powiedzieć, że to Lee Child jest autorem tych wszystkich książek. Od momentu wydania pierwszej książki o Reacherze, Grant tworzy bowiem pod pseudonimem Lee Child. Jeżeli ktoś lubi książki sensacyjne, gdzie dużo się dzieje, to koniecznie powinien rozpocząć nową przyjaźń z tym głównym bohaterem 24 tomów.

Były żołnierz

Jacka Reachera poznajemy w momencie, kiedy ten jest już byłym wojskowym. Można powiedzieć, że ten urodzony w 1960 roku bohater nie zna innego życia, oprócz wojska. Sam urodził się w bazie wojskowej w Berlinie Zachodnim i od tego czasu, wciąż związany był z wojskiem. Poniekąd była to “wina” jego ojca. Stan Reacher był kapitanem Marines, służył w Korei i Wietnamie. Służył w wielu jednostkach. Tam, gdzie znajdował się ojciec, tam również znajdowała się jego rodzina. Sam Jack Reacher ukończył Akademię Wojskową Stanów Zjednoczonych w West Point. Jedna z najbardziej uznanych szkół wojskowych – nie tylko w USA, ale również na świecie. Potem przez 13 lat służył w Żandarmerii Wojskowej, w fikcyjnej 110. Specjalnej Jednostce Dochodzeniowej. Była to specjalna jednostka, która zajmowała się przestępstwami, jakie zostały dokonane w szczególności przez żołnierzy. W wieku 37 lat Reacher odszedł z czynnej służby, ale nigdy nie zapomniał o tym, gdzie tak naprawdę znajduje się jego dom.

Włóczykij na drodze

Po wystąpieniu z wojska, Reacher uznał, że czas najwyższy na to, aby poznać swój kraj. Bywał w wielu miejscach na świecie, co było związane z wykonywanym, wojskowym zawodem, ale nigdy nie miał okazji poznać Stanów Zjednoczonych od tzw.podszewki. Bohater uznał więc, że czas najwyższy to nadrobić. Rozpoczął podróż przez cały kraj, nie posiadając zbyt wielu rzeczy przy sobie. Miał przy sobie tylko torbę z kilkoma ciuchami na zmianę i składaną szczoteczkę do mycia zębów. Reacher nigdy nie przywiązywał uwagę do wielkich majątków. Chciał mieć tylko tyle, aby starczyło mu na dojechanie do kolejnego miejsca. Bohatera możemy poznać podczas tych jego podróży przez kraj. Poznaje USA, ale przy tym ma wielki “dar” do tego, aby pakować się w nowe, wielkie kłopoty. Czy zawsze da radę je rozwiązać?